Čtvrtá úspěšná sezóna. Další sportovní akce jsou díky iniciative #bezdopadu zelenější

Nic, co v životě děláme, není bez dopadu, ale můžeme se o to vždy snažit. Přesně to dělá již čtvrtým rokem v oblasti sportu iniciativa #bezdopadu, ke které se přidává stále více akcí. Společně s našimi partnery pomáháme organizátorům pořádat jejich akce tak, aby byly co možná nejšetrnější k životnímu prostředí. Jak se #bezdopadu dařilo v uplynulé sezoně a co pro vás chystáme na rok 2024?

Ani v roce 2023 jsme ze svých cílů nepolevili a snažili jsme intenzivně šířit povědomí o ekologickém chování mezi sportovní veřejností a zároveň poskytovat maximální podporu pořadatelům akcí při implementaci udržitelných postupů. Během čtvrté sezony #bezdopadu se k nám přidaly desítky akcí a projekt zaujal mnoho lidí. Čím se můžeme letos zvlášť pochlubit?

Ve spolupráci s našimi partnery EKO-KOM a Generali Investments CEE jsme připravili ještě lepší eko-balíčky, které organizátorům nejen usnadnili pořádání celé akce, ale především pomohli jejich svědomí v tom ohledu, že udělali maximum pro to, aby jejich akce byly #bezdopadu na životní prostředí. Balíček obsahoval tradičně pytle na odpadky, pytle na tříděný odpad, edukativní brožuru s návodem, jak být k přírodě co nejšetrnější a nově také například speciální samolepky pro označení nádob na tříděný odpad. Nesmíme také zapomenout na oblíbené ekologické značení z rozložitelného materiálu od Generali Investments CEE. Balíček plný ekologických benefitů uvítali jak velké a zaběhlé sportovní akce jako například seriál Běhej lesy, tak menší organizátoři lokálních závodů.

Celkem se do naší iniciativy zapojilo už neuvěřitelných 76 akcí, což je od loňského roku nárůst zhruba o 50 % a je to pro nás jednoznačný důkaz, že naše práce a úsilí dává smysl. Díky aktivnímu zapojení akcí, ambasadorů, spolupráci s partnery a zájmu odborných médií se povědomí o iniciativě #bezdopadu podařilo rozšířit k dalším lidem a subjektům, kteří mají možnost získat ekologické návyky nejen v oblasti sportu.

Důležitým cílem stále zůstává oslovit více a více lidí, a tak pokud vás #bezdopadu zaujalo, připojte se k nám a pomozte s šířením myšlenky udržitelnosti dál. Jak toho docílíte? Stačí naši iniciativu sdílet na svých sociálních sítích, nebo o ni říct svým kamarádům. Našemu těžce zkoušenému životnímu prostředí může pomoct každá maličkost. Děkujeme že jste #bezdopadu s námi!

<strong>Druhá sezona #bezdopadu. Jak jsme uspěli a co rok 2023?</strong>