Druhá sezona #bezdopadu. Jak jsme uspěli a co rok 2023?

Druhý rok fungování ekologické iniciativy #bezdopadu byl pro nás zlomový, snažili jsme se o nás rozšířit povědomí mezi sportovní veřejnost a zároveň co nejvíce pomoci organizátorům v udržitelném přístupu k pořádání sportovních akcí. K #bezdopadu se v roce 2022 připojily desítky akcí a projekt oslovil pořádnou masu lidí. Jak se #bezdopadu dařilo v uplynulé sezoně a co pro vás chystáme na rok 2023?

V roce 2022 bylo naším hlavním posláním podpořit co možná nejvíce sportovních akcí směrem k udržitelnosti a ekologii. Jak jsme toho chtěli docílit? Ve spolupráci s našimi partnery EKO-KOM a Generali Investments CEE jsme připravili balíček vybavení, který obsahoval pytle na odpadky, pytle na tříděný odpad, značení tras z rozložitelného materiálu a brožuru, jak pořádat akce #bezdopadu. Tento balíček přišel vhod spoustě organizátorů, a tak se naše iniciativa rozrostla celkem na 55 zapojených akcí, což je v porovnání s minulým rokem skoro dvojnásobek.

Právě díky zapojeným akcím, ambasadorům, partnerům i oborovým médiím se iniciativa #bezdopadu rozšířila mezi více než 1 milion lidí. Postupně se tedy stáváme součástí stále více sportovních událostí a začíná nás vnímat širší sportovní veřejnost. 

V nadcházející sezóně se #bezdopadu chystá ještě více rozrůst, náš cíl je dostat se přes stovku přihlášených akcí. Zapojeným akcím chceme v roce 2023 nabídnout ještě více benefitů, rozsáhlejší podporu v oblasti know-how a navázání spolupráce s dalšími relevantními iniciativami. O konkrétní podobě materiální podpory budeme informovat na jaře roku 2023. 

Důležitým cílem stále zůstává oslovit více a více lidí, a tak pokud Vás #bezdopadu zaujalo, připojte se k nám a pomozte s šířením myšlenky udržitelnosti dál. 

Čtvrtá úspěšná sezóna. Další sportovní akce jsou díky iniciative #bezdopadu zelenější
Jak se dařilo #bezdopadu v první sezóně a co chystáme do dalšího roku?

Napsat komentář