Přidejte se k celosvětovému úklidu 18. září s Ukliďme Česko

Na sobotu 18. září 2021 se chystá hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day. Národní koordinátoři akce ze spolku Ukliďme Česko proto vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu. Přidejte se k úklidu ve svém regionu a staňte se součástí akce spolu s #bezdopadu, kde akci plně podporujeme. K účasti na celosvětovém úklidu vyzýváme jak zapojené akce #bezdopadu, tak jejich účastníky a fanoušky.

Zapojit se do celosvětového úklidu a přidat tak ruku k dílu nevyžaduje žádné velké přípravy, stačí jen přijít a pomoci. Podívejte se na mapu úklidů na webu www.UklidmeCesko.cz a přidejte se k akci ve svém okolí. Pokud si raději očistnou procházku uděláte sami, můžete sbírat i na vlastní pěst. My v #bezdopadu navrhujeme ještě jednu alternativu: co spojit příjemné s užitečným a jít si zaběhat s cílem posbírat cestou co nejvíce odpadků? Fandíme ploggingu!

Letos proběhne již čtvrtý ročník World Cleanup Day, této největší dobrovolnické akce na světě. Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů zapojilo celkem 50 milionů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo z přírody odstranit na 280 tisíc tun odpadů.

Během letošního roku v České republice proběhlo již na 1800 úklidů, do kterých se zapojilo přes 40 tisíc dobrovolníků. Stovky dobrovolníků také pomohly během července uklidit nepořádek z rozlehlých polí v okolí obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a Mikulčice, který za sebou zanechalo tornádo.

Věnujte tedy kousek svého volného času na dobrou věc a odlehčete přírodě. Protože každý sebraný kousek odpadu se počítá!

Díky Generali Investments CEE jsou sportovní akce ekologičtější
Získejte výhody za aktivní zapojení do #bezdopadu