Díky Generali Investments CEE jsou sportovní akce ekologičtější

Generali Investments CEE je partnerem #bezdopadu, a to ne nadarmo. Již se angažuje například v projektu Běhej lesy, který je také součástí #bezdopadu a který si i díky pomoci Generali Investments CEE zakládá na ekologickém přístupu. Jak přesně?

Třídění a minimalizace odpadu

Díky podpoře hlavního partnera Běhej lesy, Generali Investments CEE, vedou pořadatelé tohoto běžeckého závodu své účastníky nejen ke zdravému pohybu v přírodě, ale i k zodpovědnému třídění odpadu. Každý rok se na závodech po celé republice právě díky Generali Investments vytřídí až 2 tuny odpadu.

Znovupoužitelné vybavení

Na akci Běhej lesy se dříve během jedné sezóny spotřebovalo až 100 000 papírových kelímků. Proto je v roce 2020 organizátoři i díky podpoře Generali Investments CEE nahradili tzv. SpeedCupy. Tento kelímek z termoplastického polyuretanu je možné během okamžiku sbalit do kapsy, tlapky, či praktickým poutkem zavěsit na batoh nebo kamkoliv jinam. Váží navíc pouhých 10 gramů a závodníkovi zůstane už napořád jako památka na výkon a zážitek.

„Jako aktivní sportovec a zároveň pravidelný účastník všech závodů Běhej lesy velmi oceňuji, když po návštěvě všech a nejen závodníků zůstanou příroda i lesy čisté. Naše společnost se k tomu na závodech Běhej lesy snaží přispět svou trochou do mlýna mj. zavedením třídění odpadů a snížením používání plastů,“ říká finanční ředitel společnosti Marek Beneš.

Nový Generali Fond udržitelného růstu spojuje výnos a odpovědnost

Generali Investments CEE teď navíc spustili nový fond nazvaný Generali Fond udržitelného růstu. Ten spojuje výnos a odpovědnost. Jak? V portfoliu fondu najdeme akcie prověřených stabilních světových společností, které podnikají společensky odpovědně a ekologicky. Fond je vhodný pro dlouhodobější investice v horizontu minimálně osmi let a investice jsou možné již od nízkých částek. Jeho kapitálový výnos lze očekávat vyšší než např. u dluhopisových fondů.

Organizátoři WOC 2021: Je v našem zájmu, aby krásu orientačního běhu mohly zažít generace po nás
Přidejte se k celosvětovému úklidu 18. září s Ukliďme Česko

Napsat komentář